Türk Havacılık ve Uzay Sanayi genel müdürü belli oldu

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi yeni genel müdürlüğü görevine, uzun yıllar Türk Hava Yolları’nın genel müdürlüğü görevini başarıyla yapmış Temel Kotil geldi.

Türkiye‘nin havacılık ve uzay alanlarında daha fazla gelişmesi, ileri noktalara taşınması konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerden belki de en önemlisi ise, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi yeni genel müdür ataması oldu.

2005 senesinden beri ülkemizin en büyük ve dünyanın sayılı havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları‘nın genel müdürlüğünü üstlenen Dr. Temel Kotil, yeni yapılan atamayla birlikte artık, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi’nin genel müdürlüğünü görevini üstlenecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi yeni genel müdürü Temel Kotil kimdir?

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. kısa adıyla TUSAŞ’ın yeni genel müdürü olan  Dr. Temel Kotil, Türkiye’de havacılık sektörünün önemli isimleri arasında yer alıyor. Rize doğan olan 56 yaşındaki Kotil, eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi‘nde ve sonrasında Michingan Üniversitesi’nde tamamladı. 2003 senesinde Türk Hava Yolları’nda ki kariyerine başlayanTemel Kotil, 2005 senesinde Türk Hava Yolları Genel Müdürü görevini üstlendi ve 2016’nın son çeyreğine kadar THY‘de önemli çalışmalar yürüterek THY’nin dünya genelinde tanınmasına önemli katkılarda bulunan Kotil,  bundan sonra TUSAŞ Genel Müdürü olarak sürdürecek.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*