Trabzon Havalimanı

1957 yılında inşa edilen ilgili havalimanı bu anlamda bölgeye tam bir yenilik getirmiştir. İki adet terminali bulunan ilgili havalimanı bu anlamda 3,5 milyon yolcu kapasitesine de sahip bir durumdadır.

Trabzon Havalimanı ülkemizde denize paralel olarak kurulmuş olan tek havalimanı olarak kendisini belli etmektedir. Ayrıca şehir merkezine yakınlığı bakımından çok iyi bir konumdadır ve merkeze sadece 6 km’lik bir uzaklıktadır. Trabzon Havalimanı‘nın iç hatlar terminali ise yenilenerek 2008 yılında hizmete girmiştir. Şehre 13 adet uçak firması sefer düzenlemekte ve bu şekilde de Trabzon Havalimanı’nı kullanmaktadır. Ayrıca Trabzon Havalimanı’ndan İslamiyet için kutsal sayılan topraklara da seferler düzenli aralıklar ile yapılmaktadır.

2012 yılını baz alacak olursak havalimanının iç hatlar terminalini kullanan yolcuların sayısı 2*5 milyona yaklaşan bir değer izlemiştir. Dış hatlar terminalini kullanarak çeşitli yerlere giden yolcuların sayısı ise 75 bin civarında seyretmektedir. Bu da ilgili havalimanının popülaritesinin artabilmesi adına oldukça ciddi çalışmalar yürütmesi gerektiğinin bir göstergesi olarak karşımızda böylece durmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*