Kaş Havalimanı projesi hazırlandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 6. Bölge Müdürü İlker Çelik, Kaş Havalimanı projesinin hazır olduğunu, havalimanı için 5 noktanın belirlendiğini açıkladı.

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu’nun (Salı Grubu) haftalık toplantısı, Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’nde (ATİK) gerçekleştirildi. Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç’un organizasyonunda, iş adamı Nazmi Acar’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, grup üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Toplantıya, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 6. Bölge Müdürü İlker Çelik ise konuk olarak katıldı. Çelik, bakanlığın Antalya yatırımları hakkında bilgi verdi.

Gerek bakanlık, gerekse yerel yönetimlerin Antalya’da oldukça aktif çalıştığını aktaran İlker Çelik, çok geniş bir coğrafyaya hizmet etmelerine rağmen yeterli personelleri olmadığını söyledi. Antalya’nın büyük bir sahil şeridine sahip olduğunu vurgulayan Çelik, kent merkezi ve ilçelerde çok sayıda yat limanı projesi olduğuna dikkati çekti.

Kaş’a Havalimanı projesi

Kaş havalimanı projesi hakkında da bilgi veren İlker Çelik, “Havaalanının yapımı için düşünülen 5 ayrı yer var. En uygun olanı seçip, gerekli altyapı çalışmalarını tamamlayacağız” dedi. Havalimanının doğaya zarar vereceği yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Çelik, “Söz konusu ihtimallerin hepsini düşünüyoruz. Ancak, Antalya’da yapılacak her yatırımın yeri ile ilgili aynı sıkıntı ortaya çıkıyor. Antalya’nın arazisi ya orman ya da tarihi sit alanı. Kaş’ın doğal dokusuna zarar vermeden o havaalanını hayata geçirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*