Emlak Kütüphanesi ve merak ettikleriniz

Emlak Kütüphanesi, emlak sektörüne yönelik haberleri ve son gelişmeleri yakından takip edip ziyaretçilerine güvenilir ve doğru bilgi sunuyor. Emlak sektörüne dair merak edilen soruları cevaplıyor.

Ziyaretçilerine doğru bilgi vermeyi amaçlayan Emlak Kütüphanesi en çok merak edilen soruları yanıtlıyor. Emlak sektörüne yönelik düzenli haber vermeyi amaçlıyor. Gayrimenkul alım satımlarında dikkat edilmesi gereken hususlarda yardımcı oluyor.

Evini kiralayanların ve kiracıların dikkatine!

Kiracı ve ev sahiplerinin yaşadıkları sorunlar ve merak ettikleri şeyler ile ilgili doğru bilgileri vermeyi hedefleyen ve sorunlarını çözmeye yönelik haberler yapan Emlak Kütüphanesi, kira sözleşmesi, apartman yönetmeliği, kiracı hakları nelerdir, kira sözleşmesi, kira sözleşmesi örneği, kirayı elden almanın cezası, Kiracısı olan evi satmak durumunda yapılacaklar, kentsel dönüşümle birlikte kira yardımının ne kadar ve nasıl olacağı, kira şerhi nedir, kira süresi nedir, kira sözleşmesi yaparken bilinmesi gerekenler nelerdir, evini kiraya vereceklerin bilmesi gerekenler, dükkan kiracılarının bilmesi gerekenler, kira zam oranları gibi birçok önemli konuda bilgiler aktarmaya devam ediyor. Emlak sektörünün en merak ettiği soruları cevaplayan Emlak Kütüphanesi, sektörde yaşanan gelişmeleri izleyerek vatandaşları bilgilendiriyor.

Tapu işlemleriyle ilgili bilmeniz gerekenler

Konut alırken veya satarken tapuda bilmeniz gereken birçok işlem var. Emlak Kütüphanesi bilmeniz gerekenler hakkında bilgi sahibi yapıyor. En doğru haberleri ziyaretçilerine vermeye çalışan Emlak Kütüphanesi, tapu işlemleri nasıl yapılır, tapu bağış harcı hesaplama, hisseli arsa tapusu nasıl bölünür, konut satışında tapu masraflarını kim öder sorularını cevaplıyor. Bu soruların yanı sıra; rayiç bedel tapu harcı ne kadar, tapu vekaleti için ne gerekli, tapuya şerh edilebilen haklar, tapu iptali, hisseli tapu satışı, tapuda bağış işlemi gibi çok merak edilen sorulara da ayrıntılı bir şekilde cevap veriyor.

Satılık konutlar yanı sıra kiralık konutlar ile ilgili de bilgi veren Emlak Kütüphanesi taksit hesaplamaları konusunda da emlak haberleri vermeye devam ediyor. En kazançlı ve en doğru yatırımın yapılacağı bölgeleri araştırıp detaylı bilgi veriyor.

Emlak sektörüne yönelik bilmeniz gerekenlerin yanı sıra emlak terimlerini de açıklıyor. Türkçe emlak terimlerinin yanı sıra İngilizce emlak terimlerinin neler olduğunu açıklayıp tanımını yapıyor. Ayrıca; şerh ne demek, kadastro nedir, kagir yapı nedir, parselasyon planı nedir, sit alanı nedir, antrepo nedir, e-terkin nedir, rant ne demektir gibi kavramları da açıklıyor.

Emlak Kütüphanesi, emlak konusunda uzman kişileri tanıtıyor ve görüşlerine yer veriyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*