3. Havalimanı kaç hava yolu şirketine hizmet verecek?

IGA Havalimanları İnşaatı CEO’su olan Yusuf Akçayoğlu, İstanbul’un 3. Havalimanı’nın kaç hava yolu şirketine hizmet vereceğini açıkladı.

Üçüncü Havalimanı’nda çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini açıklayan IGA Havalimanları İnşaatı Üst Düzey Yöneticisi Yusuf Akçayoğlu: “Havalimanı hizmete alındığında, 250 hava yolu şirketine ev sahipliği yapacak…” dedi.

Akçayoğlu aynı zamanda , her ay yüzde 4’lük ilerleme kaydedilen Üçüncü Havalimanı’nın bugüne dek yüzde 30’luk kısmının tamamlandığını, 1 No’lu pistin ise ortaya çıktığını açıklamalarına ekledi. Pistin asfaltlama çalışmalarının yakın zamanda başlayacağını söyleyen Akçayoğlu: “Yeni yatırımın ilk faiz hizmete açıldığında günde 2 bin uçak iniş kalkış yapabilecek…” dedi.

Akçayoğlu, yeni Havalimanından dünyanın farklı lokasyonlarına 350’den fazla destinasyonda uçuş yapılacağını hatırlatarak: “Havalimanı böylece dünyanın en büyük HUB’larından biri olacak.” açıklamalarında bulundu.

Avrupa’nın en büyük otoparkı 3. Havalimanı’nda
3. Havalimanı’na ulaşım için hazırlıkları süren Gayrettepe-Yeni Metro Hattı ihalesinin de yakında hayata geçirileceğini vurgulayan Akçayoğlu:

“18 bin araç ile Avrupa’nın en büyük otoparkına sahip olacak 3. Havalimanı. Şu anda 18 bin 500 olan çalışan sayısınıng elecek yıl 30 bin kişiye ulaşacak. İşletmeye açılmasının ardından ise 100 bin kişiye direkt iş olanağı sunacak…” dedi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*