Samsun Havalimanı ulaşıma kapanıyor

Samsun Havalimanı, pistte meydana gelen çökmeler sebebiyle bakıma alınacak. Çökme nedeniyle uluslararası standart olan 22 santimi yitiren Samsun Havalimanı’ndaki çalışmaların 3 ayda bitirilmesi planlanıyor.

Samsun Havalimanı ‘nda çalışmalar yakında başlayacak

Konuya açıklık getiren Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Samsun’da meydana gelen çökme sebebiyle Samsun-Çarşamba Havalimanı’nın bakım ve onarıma tabi tutulacağını doğruladı. Samsun Uluslararası Havalimanı’nın 1 Mart-31 Mayıs tarihleri arasında bakım amacıyla kapalı olacağını belirten Ocak: “17 yıllık Samsun Havalimanı, 55 havalimanı içinde özel öneme haiz yeridir. 17 yıldır kullanılan limanımızda pist eskimiştir. 19 santime varan çökmeler tespit etti. Bunun kabul edilmesi olanaksız. Bu 22 santime vardığında da uluslararası standardı yitirmiş olacağız…” şeklinde konuştu.

9 milyon TL’ye mal olacak

Ocak, Havalimanı için 9 milyon TL’lik sözleşmeye imza attıklarını ve başlangıçtaki bitirme taahhüdünün 11 ay olarak belirlendiğini vurgulayarak.

“Biz bu süreyi 3 aya indirdik. 1 Mart 31 Mayıs tarihleri arasında da pistimizi kapatma kararı aldık. Hiçbir talihsizliğe yol açmadan söz veriyorum. Samsun Havalimanımız en geç 31 Mayıs tarihinde yeniden hizmete alınmış olacaktır…” ifadelerini kullandı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*